Az Art and Antique 2025 vásáron a Rechnitzer Galéria TÁNCOS Anna munkáit mutatja be.
TÁNCOS Anna (1992) építész, emellett fest, graffitizik, kerámiázik és fél szemmel mindig az építészet formáit és az emberek furcsa dolgait kutatja. De ez mind összeér: ami inspirálja és ahogy alkot. Sokszor elvágyódik azokra a tájakra ahol Csontváry járt, ahol a föld még etruszk vázákat rejt, de őt nem a márvány hűs szépsége érdekli, hanem romjai, amin bandázó kamaszfiúk trappet hallgatnak. Őt nem a klasszikus Apolló torzó kiállított lábszára, hanem annak műanyag szuvenírje fogja meg, nem az Il Gesu korabarokk homlokzata, hanem a Garbatella kertvároskísérletének premodern narancssárga homlokzatainak omló vakolata és inkább De Chirico metafizikus festményei inspirálják, mint a posztmodern sztárépítészei. Ezeket tükrözik tájképeinek transzcendens romjai, kristályosan csillogó virágportréi a neon alkonyok alatt és gráciaszobrai, akik görbe háttal, nehezen tartják a kerámiatálak súlyát.
A Budapest Contemporary vásáron a galéria Huminilowicz Vanda munkáit mutatja be.
Huminilowicz munkásságában központi szerepet játszik a világ észlelésének kérdése. Munkáját a fenomenológia filozófiai irányzata inspirálja, amely szerint a dolgokat átélve, azok lényegével azonosulva lehet igazán megérteni. Így művészete arra törekszik, hogy ne csak szemlélője legyen a világnak, hanem aktív részese, ezáltal mélyebb érzelmi és szellemi kapcsolatot teremtsen a tárgyakkal és élményekkel.
A vásáron bemutatott Amfóra sorozatában a művész az amfórát, mint csendéleti tárgyat és a testet, mint tartalmazó edényt vizsgálja. Az izometrikus mintákkal díszített formák és a bennük található virágcsokrok olyan szimbólumok, amelyek a humanizált mitológiai elemek határán mozognak. A sorozatban az izometrikus perspektíva használata különleges térbeli hatást kelt, ahol az objektumok minden oldala egyformán látszik, így a formák egyszerűen, mégis komplex módon jelennek meg.