Geibl Kata (1989) a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végzett fotográfia alapszakon, majd tanulmányait Hágában, a Royal Academy of Arts (KABK) Photography and Society Mester szakon folytatta, jelenleg a MOME-n végzi doktori kutatását.
A késő kapitalista rendszer kritikus értelmezése visszatérő téma munkáiban, melyhez azonban asszociatív, metaforikus képi megoldásokon keresztül közelít, kerülve az illusztratív ábrázolást. A fotográfia kétértelműsége – a fényképeket egyszerre tekintjük még mindig az igazság bizonyítékának, miközben a kortárs technológiák miatt erős gyanakvással is közelítünk hozzájuk – központi helyet foglal el műveiben és reflektál rá a különböző képalkotó eljárásokon keresztül.
Ezt a feszültséget kiaknázva mutat be valós társadalmi jelenségeket anélkül, hogy ragaszkodna a szokásos igazságot jelző, egyenes dokumentációs módszerekhez. Így munkáiban sokszor kapcsolódik össze valóság és fikció, tudomány és képzelet – azaz a különböző realitások egymás mellettisége.
Gyakran dolgozik saját maga által írt szövegekkel és letisztult, pontos kompozíciókból álló képeit több alkalommal fotókönyv formájában mutatta be. Ezáltal kép és szöveg viszonya, a fotográfia történetmesélő potenciálja és a befogadhatóság különböző formái is érdeklik.